אחיסמך פורחת, גם במוסדות חינוך

אחיסמך היא עיר צעירה יחסית, שמהווה עוגן לתקוותיהם של חרדים רבים. מיקומה של העיר הצמודה ללוד, אופיה העתידי המעוצב בימים בראשיתיים אלה, והמחירים הנסבלים עדיין, מהווים חלק מסך היתרונות שהיא מציעה.

בשבוע שעבר אוכלסו ארבעה בנינים נוספים במקום, ואף נערך מעמד קביעת מזוזה וחנוכת המבנה החדש שהושקע רבות על ידי עירית לוד, מבנה שישכן את בית הספר "בית יעקב לבנות". את אירוע קביעת המזוזה כיבדו בנוכחותם בראש ובראשונה רבני השכונה: הגרש"צ רוזנבלט, הרב שלמה אלימלך והגר"א ברוידא. עימם השתתפו חברי הכנסת הרב משה גפני, הרב אורי מקלב והרב יעקב אשר, שאליהם הצטרף מזכ"ל החינוך העצמאי, הרב אליעזר סורוצקין. את מקומה של העיריה ייצגו הבכירים: יוסי הרוש, ממלא מקום וסגן ראש העיר והממונה על תיק החינוך, אהרון אטיאס, מנכ"ל העיריה, שלום עזרן, מנהל אגף החינוך בעיריה, ועורך דין מאיר אסולין, חבר מועצת העיר הממונה על הרווחה.

חבר הכנסת הרב יעקב אשר, נאם ואמר כי "אפשר לומר על שכונת אחיסמך ש"ראשיתו מצער". כולנו זוכרים שהיו הרבה עיכובים ובעיות בשלבי התכנון וההקמה, אבל בעז"ה "אחריתו ישגה מאד", כי אנחנו נמצאים כבר בשלב הראשון של השכונה המתפתחת הזו שתהיה גאווה לעיר לוד. צריך להכיר תודה מיוחדת לראש העיר לוד, כי היו לו חששות כשהוא נבחר איך הדברים בהקמת השכונה יתקדמו, אבל הבטחנו לו שנעמוד לצידו ונסייע בכל עניני הפיתוח של העיר והקמת השכונה. ואכן, אפשר להציג אינספור עדויות, איך בעיקר בוועדת הכספים, ובשאר הוועדות, פעלנו לטובת הצלחת העיר לוד. וכמים פנים אל פנים, אנחנו מקבלים מראש העיר את כל מה שהובטח לנו ואת כל מה שסוכם באופן יוצא מהכלל".

את ברכת ברוכים הבאים של העיריה מסר המנכ"ל, אהרון אטיאס, שהביע את שמחתו על קבלת הציבור החרדי לעיר, וציין כי "לוד היא פסיפס של תרבויות, החיים בצוותא זה לצד זה", כלשונו. עוד הוסיף, כי "בזכות פרי עמלם ומאמצם של הנהלת העיר, מבנה בית הספר היה מוכן לקליטת התלמידות עוד בטרם כניסת התושבים לדירות החדשות".

עיר:
נכתב על ידי:
מערכת