נחתם סופית: עד 2030 ייבנו 9,000 דירות חדשות ברמת גן, חלקן דרומית לבני ברק

בהודעה משותפת מרמ"י (רשות מקרקעי ישראל) ועירית רמת גן, נמסר על חתימתו של הסכם הגג לעשור הקרוב, שיכלול 9 אלף דירות, 900 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, ושדרוג הפארק הלאומי והספארי. מיקום 6 אלף מהדירות נקבע במזרח כביש 4, דרומית לבני ברק. המדינה תצטרף לחגיגה ותממן 1.4 מליארד שקלים מעלות הפרויקט, כאשר תקציב התשתיות ינגוס מהסך הכולל 551 מליון שקלים.

מזרח רמת גן מתחדש ללא הפסקה, ובאזור זה מוקמות שכונות רבות חדשות בצמידות לשכונות הקיימות. התכנית העתידית תממש פיתוח תשתיות ובינוי באזור, עבור השכונות הוותיקות והחדשות כאחת. כמו כן תתרום התכנית לחיבור וקישור מזרח העיר עם מערבה, באמצעות הקמת 3 גשרים מעל כביש 4, פיתוח שכונות המזרח ועוד. גורמים מקצועיים דנו בחלוקת עוגת התקציב, והחליטו כי 60 מליון שקלים יוקצו עבור בניית 2 גשרי הולכי הרגל, גשר לרכבים ושבילי אופניים. עוד סוכם, כי 80 מליון שקלים ייועדו לשדרוג האגן הירוק של הפארק הלאומי בפארק ובספארי, ו200 מילון שקלים ינותבו לטובת סלילת למעלה מ5.5 ק"מ כבישים ראשיים חדשים, כמענה לבעית הצפיפות בכבישים שעתידה, באופן טבעי, להתגבר. מלבד התכניות המוזכרות, סוכם על פרויקט שאפתני במשולש הבורסה: במקום צפויים להבנות 3 מגדלים שיטפסו לגובה של למעלה מ50 (!) קומות בשימושים מעורבים, בין השאר דיור לצעירים, חניון משמעותי ומבנה ציבור רחב היקף. צרכי התעסוקה והמסחר לא הוזנחו גם הם: כ900 אלף מ"ר המיועדים לדרישות אלה הוקצו במסגרת התכנית. סעיף זה יאפשר הקמת קרית ביוטק חדשנית ומודרנית בשיתוף בית החולים תל השומר, שתהפוך את מתחם מזרח העיר לאחד ממתחמי התעסוקה האטרקטיביים והחדשניים בישראל, כמו גם הובלה ליתרונות נספחים כגון תוספת ארנונה שתהווה עוגן הכנסות משמעותי ברמת גן.

משה כחלון, שר האוצר, מסר כי "הסכם הגג שחתמנו עליו היום הוא התשתית של העיר רמת גן לצמוח ולהתפתח בעשורים הקרובים. לרמת גן יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה לתושביה ולהיות אבן שואבת לעסקים מהארץ ומהעולם. הדורות הבאים לא יסלחו למי שיבטל את תכנית מחיר למשתכן ויעדיף את האינטרסנטים על פני הזוגות הצעירים וילדיהם".

לדבריו הצטרף עדיאל שמרון, מנהל רמ"י, באומרו כי "הסכם הגג עם העיר רמת גן מניב תוספת של 9,000 יחידות דיור ללב אזורי הביקוש ומצטרף לשורה ארוכה של הסכמי גג שנחתמו בשנים האחרונות. הסכמי הגג בשילוב תכנית מחיר למשתכן, חוללו מפנה משמעותי בשוק הדיור של ישראל".

עיר:
רמת גן
נכתב על ידי:
מערכת