תכנית "פינוי בינוי" בירושלים מתרחבת גם בקטמון

בירושלים לא שוקטים על השמרים: בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר, אושרה תכנית להתחדשות עירונית בשכונת קטמון ח וט. השטח עליו דובר בוועדה בראשות הרב אליעזר ראוכברגר, סגן וממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה, שווה ל8.3 דונם. טווח האתר הינו בין הרחובות יצחק שדה ובר יוחאי, וצמוד ליעקב פת.

מה בתכנית? באזור קיימים ארבעה בנייני רכבת בני 4 קומות הכוללים 95 דירות. הבניינים יוסבו למספר זהה של בניינים חדשים שיטפסו לגובה של 18 עד 30 קומות, בהם היקף הדירות יצמח משמעותית ל393 במספר. התכנית מתיחסת גם לשטחי ציבור שיוקצו למוסדות חינוך – בית ספר וגני ילדים.

משה ליאון, ראש עירית ירושלים, ציין בדבריו כי "ירושלים בתנופת התחדשות. קידום תכניות להתחדשות עירונית מהווה נדבך משמעותי בתנופה שאנו מובילים בירושלים. נמשיך לסייע לתושבים וליזמים ונלווה אותם לאורך השלבים השונים, מתוך מטרה ברורה לקדם ככל הניתן ומהר, את הפרויקטים השונים של ההתחדשות העירונית ברחבי העיר".

התכנית השאפתנית הוטוותה על ידי עירית ירושלים וחברת "קידום א.מ.ב. התחדשות עירונית" בניהולו של אברהם ברגר, הומלצה על ידי הוועדה המקומית להפקדה בוועדה המחוזית, ונערכה על ידי משרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים. יצוין כי שכונת קטמון כולה צועדת בימים אלה לעבר תכנית פינוי בינוי, ועיקר הבניה הגבוהה תתרכז ברחוב יעקב פת, שלאורך צירו מתוכנן לעבור הקו הירוק העתידי של הרכבת הקלה בבירה. 70 אחוז מבעלי הדירות הכלולים במסגרת התכנית חתמו על אישורם והסכמתם.

עיר:
ירושלים
נכתב על ידי:
מערכת