כשקורבין מדבר בבריטניה, המחירים עולים בישראל

חשבתם שבריטניה היא בריטניה, ישראל זו ישראל ואין קשר בין השתיים? שמעתם את קורבין, מועמד מפלגת הלייבור הבריטית לראשות הממשלה, מתנסח באנטישמיות נוסח ימי הביניים ואמרתם שנורא ואיום, אבל ישראל רחוקה מדיי בשביל להיות מושפעת? תתנערו, חברים, בזכות התבטאויותיו של מנהיג הלייבור הקבלנים פה עוד יגרפו הרבה כסף.

נתחיל מההתחלה: גרמי קורבין, כאמור ראש מפלגת הלייבור, לא חושך את שבט לשונו ומצליף ביהדות הבריטית בסגנון שלכאורה שואב את השראתו משנות השלושים של המאה הקודמת באירופה. לצידו התיצבו בכירים מצמרת המפלגה ומכל שכבותיה המדברים כולם בקול אנטישמי אחד. אז נכון שחבר המרעים הנ"ל היה קומץ שולי והזוי לפני מספר שנים, אבל היום, כידוע, נערכות בחירות בבריטניה – קורבין מול גונסון אוהד ישראל, והתוצאה איננה צפויה ובכלל לא חד משמעית.

יהודי בריטניה, כשלוש מאות אלף במספר, חשים כבר זמן מה שהאדמה בוערת תחת רגליהם. זאת תודות למנהיג הלייבור, כאמור, בצירוף למקרי האנטישמיות בבריטניה ההולכים ומתגברים בכמויות המעלות חשש של ממש. סקרים שנערכו בבריטניה העלו כי 40 אחוזים מיהודי הקהילה ישקלו ברצינות להגר, אם וכאשר קורבין יכנס כמנצח למבנה הפרלמנט של הממלכה המאוחדת.

אל המערכה הזאת נכנסים יזמי נדל"ן שמריחים את ההזדמנות האדירה. כך, לדוגמא, מרצלו אינצליני, המנכ"ל והבעלים של חברת פרצי נדל"ן המתמחה בתיווך ושיווק נדל"ן ובייצוג תושבי חוץ. אינצליני טוען כי מרבית המבקשים להגר מבריטניה מוצאים את תקוותם דווקא בארץ הקודש. "יהודי בריטניה נמצאים בחרדה גדולה. כל תקרית רק מגבירה אצלם את חוסר הוודאות. ממה שאני שומע תחושת הביטחון בקהילה התפוגגה לחלוטין, וחבריה מקפידים להסתיר כל סממן חיצוני המעיד על יהדותם מחשש לגילויי אנטישמיות. מבחינתם, ממשלה בראשות מפלגת הלייבור וג'רמי קורבין תהיה בפירוש קו אדום. יש מבול של טלפונים, קיימת בהלה לדירות בישראל. להערכתי, אלפי יהודים צפויים לנחות בארץ בתקופה הקרובה ולהסתער על הנכסים כאן". חוקי השוק ברורים: המחיר עולה ביחס ישיר כאשר הביקוש גובר על ההיצע. אינצליני שמודע לכך היטב, מציין כי ישראל היא בעלת מוניטין של מדינה בטוחה, מתקדמת ובעל איכות חיים גבוהה, ולפיכך כדי לשריין לעצמם בית,  המהגרים לא יהססו לפתוח את הכיס. בדבריו הוסיף כי "משפחות המבקשות להיקלט בישראל לא מסתפקות בדירה אחת, אלא מבקשות ממני למצוא עבורן שתיים ואפילו שלוש דירות, שיהיה גם לדור הצעיר". אינצליני מדגיש כי "מבחינת יהודי בריטניה לא מדובר במעבר זמני עד יעבור זעם, אלא ברצון לפתוח פה בחיים חדשים".

אינצליני מוסיף ומפרט מהם האזורים המועדפים על תושבי בריטניה, כפי שנובע מהממצאים שעולים בשיחות היעוץ שהוא מנהל עימם באופן שוטף: "תל אביב, ובעיקר אזורי צפון ומרכז העיר והצפון הישן, נמצאים בראש סולם העדיפויות של יהודי בריטניה, כשגם הערים השכנות – רמת גן, גבעתיים, הרצליה, רעננה ורמת השרון – נהנות מביקוש גבוה. הדרישה היא בעיקר לדירות 5-3 חדרים, ובקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר גם לפנטהאוזים, בטווח מחירים רחב של 8-3 מיליון שקל. ברור לכולנו שמעבר ממדינה למדינה הוא צעד דרמטי, ולכן המשימה המוטלת עלינו היא למצוא לבאים מבריטניה דירות בסטנדרט גבוה ולהקל עליהם את ההסתגלות".

מנכ"ל ובעלי חברת פרצי נדל"ן מרחיב על ייחודיותו של השירות אותו החברה מעניקה ללקוחותיה: "הליווי שלנו הוא צמוד ורציף. הוא מתחיל למעשה כבר בשיחת הטלפון הראשונה וממשיך בסיור וירטואלי שאנחנו עורכים ללקוחות בנכסים הפוטנציאליים. עם ההגעה לישראל צוותים שלנו אוספים אותם משדה התעופה, סוגרים להם בתי מלון, מארגנים עבורם ביקורים במבחר רחב של דירות ומפגשים עם בעליהן. אנחנו כמובן מעורבים בכל שלבי המשא ומתן, ומסייעים בתהליך המעבר ממש עד לכניסה לבית החדש".

אז תושבי בריטניה, אנו מקדמים אתכם בברכת אחים ומקווים שתמצאו את צמרת השלטון כאן בארץ שונה מהותית בהתבטאויותיה, ומכבדת את עובדת היותה מדינת היהודים בהערכה ובייקור מסורת ישראל. יישוב טוב.

עיר:
נכתב על ידי:
מערכת