ה"משולש" באשדוד - לא רק גיאומטריה

העיר הדרומית, הממוקמת בקו ישר ממערבה של ירושלים וצפונית לאשקלון, קיבלה פרסום לרעה לפני שבועות מספר בהקשר לטרור תוצרת עזה. אז למרות שהיא דרומית ושוכנת בטווח האש של החמאס, באנו להצביע על בעיה גדולה ומוחשית יותר. העיר צפופה וסובלת ממחסור חמור בדיור, למרות ואולי בגלל היותה העיר החמישית בגודלה בישראל, המכילה כ300 אלף תושבים עם צפי להכפלת המספר בקרוב. המצוקה גוברת משנה לשנה, זאת בעקבות הגידול הטבעי המצטרף לעובדת הישראלים העוברים להתגורר בעיר הפופולארית. אז נכון, הפתרון הטבעי הוא פשוט להרחיב את שטח העיר ולבנות מעבר לשער הכניסה, אולם לא דין רחובות כדין אשדוד, העיר הנצורה מכל גבולותיה – הים ממערב, המועצה האזורית באר טוביה מדרום, ואזורי תעשיה עצומים מצפון וממזרח. ברם הבשורה הבאה מעבר לפינה, ומוכיחה שמשולש, במקרה זה, הוא הצורה הגיאומטרית המניבה בעולם.

מהו פרויקט "המשולש"? קבלו: מאחרוני השטחים שנותרו פנויים בעיר. המגרשים בתחום המשולש מיועדים לבניה רוויה, עובדה המציבה אותם כבעלי פוטנציאל גבוה להשבחה.

ולתכלס. המחירים: שטח בסדר גודל של 100 מ"ר מוערך בכמיליון שקלים ברגע המימוש, ודירה שתיבנה עליו תוכל להימכר ב2.2 מיליון שקלים לפחות. למרות התשואה הגבוהה במיוחד, המגרשים בסטטוס הנוכחי משווקים במחיר של 169 אלף בלבד, מתוכם 139 אלף בהון עצמי.

משקיעי נדל"ן עוטים על ההזדמנות, כעולה מדברי יוגב משה, מנכ"ל ובעלי החברה המשווקת, חברת קליימקס, באומרו כי "משקיעים מנוסים תמיד נכנסים לעסקה בשלב שבו העלות נמוכה יחסית ופוטנציאל התשואה גדול. זה מה שהופך את העסקה הזו לאידיאלית עבור כל מי שיש לו סכום לא גדול להשקעה, ומחפש מקפצה כלכלית עבורו ועבור משפחתו. כל המתחם שאנחנו משווקים ממוקם בתוך התכנית שמקודמת ע"י חברה ממשלתית. הקרקע סחירה לכל אורך התהליך, וניתן לממש אותה בכל שלב – לפני שתתחיל הבנייה או אחריה. לאחר מימוש השטח, פוטנציאל השווי עומד על מיליון שקל, הזדמנות לרווחיות ועליית ערך מדהימה שאין שום דבר דומה לה בישראל. אני מאמין בכל ליבי שכל מי שיקנה את הקרקע הזו יעניק לו ולמשפחתו בעוד כמה שנים מקפצה כלכלית משמעותית, אופק אמיתי להתפתחות פיננסית וביטחון כלכלי לילדיו". שעת הכושר קורצת ממש, אוכלוסית המדינה במגמת עליה, מצוקת הדיור נושכת ובועטת, ופיסת קרקע שווה זהב. מנתונים בשטח, רק בשנה האחרונה עלה ערך המגרשים ב30 אחוזים, והצפי הוא עליה ב25 אחוזים, לפחות, מדי שנה.

בקליימקס משוכנעים כי ייעוד המגרשים ב"משולש" ישתנה וכי תוך תקופה קצרה ייבנו בהם כ10 אלף יחידות דיור. הביסוס להנחה נובע, כאמור, מהצפיפות הגוברת והולכת, כמו גם הייעוד הנוכחי ב"משולש": מרקם עירוני על פי תמ"א 35 – בניה רוויה המקודמת על ידי חברה ממשלתית.

החברה מציעה לרוכשים רישום בטאבו תוך 24 שעות, וזכות ליחידה של כ125 מ"ר.

עיר:
אשדוד
נכתב על ידי:
מערכת