אמהות והורות
ברכות ואיחולים
המדריך למדיניות העולם ומזרח התיכון
הסטוריה
חדשות
חידות
יצירות והפעלות
לימודי תוכנה
מוזיקה והופעות - זמרים
מסירה של כבוד
מראות קודש - תורה ויהדות
מתכונים
נדלן
נטוורקינג
סיקורים
סקרים
עזרה והתנדבות
עיצוב ואופנה
עסקים וכלכלה
פטנטים
צריכים משהו?!?
קורסים ומדריכים
קטלוגים
תרבות
-
ראה דף עסק
נושאים: 481
תגובות: 1292
לייקים: 983
רציתם להיכנס לעולם ההייטק וחשבתם לקחת לימודים חינם מאינפיניטי לאבס? | שווה לקרוא...
08/04/2021 - 08:35
0
222

מי לא רוצה להיות בעולם ההייטק,

חחח

מי לא?

הרי מדובר במשכורת רצח של 10 15 ו30 אלף לחודש.

היי... גם אני רוצה.

טוב. עכשיו יש משהו חדש - לומדים בחינם! איזה כיף!
אנשים מנסים לקחת טרמפ ומכינים את עצמם ל"מבחן" הכניסה למכללה שנותנת ללמוד בחינם - ו... בואו נראה מה באמת קורה מתחת לשטיח.

אינפיניטי לאבס היא לא הראשונה וגם לא האחרונה שתציע לימודים חינם בשווי (כמו שהם אומרים) של 96,000 ש"ח.

הם אומרים שזה מתאים גם לחרדים, לאנשים בלי תעודה, לאנשים ללא צורך שיבואו מעולם התכנות בעצמו > רק תעבור את מבחן הקבלה > ותתקבל!

קודם אני רוצה לדבר על מכללה אחרת שגם מציעה חינם לימודים (לא אגיד את שמם).
הם בעצם באים ואומרים "אתה לא משלם שקל, רק שאחרי הלימודים אתה חייב לנו 36,000 ש"ח אותם תשלם במשך שנתיים בו תעבוד במשרה שאנחנו נשיג בשבילך, אנחנו נדאג לך למשרה ואנחנו נעשה הכל".

פה הרבה אנשים נופלים,

ולמה זה:

ראשית, אם אתה (כותב בלשון זכר מפני הנוחות אך מתכוון לכולם) חדש בעולם ההייטק, אתה תכלס עמוק עמוק לא באמת יודע אם זה מתאים לך לשבת 12 שעות על המחשב או האם צורת הלימוד של שפות תוכנה מתאימה לך. יש סיכוי מאוד גדול שלאחר כמה זמן תגיד "זה לא בשבילי".
שנית, הם לא "מבטיחים" לך משרה. הם כן מבטיחים "לא" לקחת ממך כסף על הלימודים אלא רק אח"כ.
אבל פה נשאלת השאלה,

מה קורה אם לא התקבלת?

הרי הם מבקשים 10 או 15 צ'קים מראש לכל חודש בו ירד מהבנק שלך 2 או 4 אלף ש"ח.

אז מה קורה אם הם לא הביאו לך משרה?

מה קורה אם הם מביאים לך משרה בחיפה ואתה גר בבני ברק? הרי החוזה מחייב אותך לקחת את המשרה! והאם בכלל חשבת על סיטואציה כזאת כשחתמת?

מה קורה אם מביאים לך משרה של 9,000 ש"ח ואתה צריך להוריד מזה 3,000? מה תעשה עם 6 אלף? בדיחה!

מה קורה אם החברה מפטרת אותך אחרי כמה חודשים (כמו שקורה מאוד הרבה בתחום עקב סיבות רבות למיניהם) ויש פתאום חודש ללא עבודה (אפילו אם המכללה תמשיך לחפש לך שוב עבודה) הידעת שבאותו חדש הצ'יק המפחיד הזה ממשיך לגהץ את עצמו?

אז מה האמת?

דעו לכם שיש כאן עבודה בעיניים - וזה מעניין את הסבתא שלי עד כמה הם מנסים להראות את עצמם שהם באו "לעזור"!!!! חברה זה לא עובד כך! יש כאן ביזנס ברור ואף אחד לא מממן לימודים לאף אחד ושיהיה ברור.

יש כאן פספוס שחשוב להכיר בו:

בעצם, כשאתה מתחייב בחוזה ל"מכללות החינם" האלה, אתה בעצם בסופו של דבר בא ואומר "אני חייב לכם סכום כסף כזה וכזה עם תנאים כאלה וכאלה.
בואו נוסיף לזה שמטבענו לא נרצה להיכנס לכל האותיות הקטנות כי תכלס בשלב זה אנחנו רוצים "ללמוד בחינם" איי יי יי יי.... בחינם!!!!! איזה כיף זה בחינם! בואו לאכול בייגאלאך (טוב.. סתם התפרצתי.. בואו נמשיך),

אבל אתם יודעים מה?

אתם תכלס לוקחים על עצמכם הלוואה!!!!!

אופסה לוקסה שמנטוזה!!!! נכון מאוד! אתם לוקחים הלוואה!

הבנק יודע לגרום לכם לקחת הלוואה? יופי! הנה עוד שיטה למכללות האלה לגרום לכם לקחת הלוואה מתחת לאף שלכם ועוד על סכום "שהם מחליטים לך" לפי מה ש"הם" מחליטים כמה שווה הלימודים שלהם.
מצידם מדובר בחצי שנה שהם מלמדים אותכם חומר "שלשיטתם" אמור להיות חזק כמו ללמוד שנתיים וחצי ולהביא אותך לרמה של מקצוען ולא כג'וניר/מתחיל. ואז יש את הבלה בלה בלה שהכל תלוי בך וההתקדמות תלוי בך וכי הם "צדיקים וטהורים" שבאו לעזור לך ללמוד לעשות ולקיים לשמור ולאהוב ואלע גיטע זאכן שאני קורא להם "אלטע שמאטעס / אלטע זאכ'ן".

חברה... אין דבר כזה חצי שנה ואתה בהייטק. יש יחידי סגולה שזה הולך להם וזה לא טבעי. זה שילוב מנצח שיש אחד לאלפים שלומדים ומגיעים לכך כל כך מהר.
אז האם הייטק זה טוב? - ברור שכן! אבל אי אפשר לעשות קפיצות דרך של "חצי שנה ואתה בהייטק".
אז שמעו והזהרו - לא להיכנס למקומות האלה. זה מסוכן!

עכשיו בואו נחזור לאינפיניטי לאבס, מה שונה שם:
אז אני רוצה להגיד מאוד בקיצור - חבל לכם על הזמן לנסות. הם מחפשים רק את השפיצים של השפיצים!
כל הפרסומות שלהם שהם מחפשים לתת לימודים חינם לחצי שנה (קצת יותר) ואז אתה על משכורת 10,000 ש"ח לחודש - זה ממש לא לכל אחד.
בהתחלה כשמדברים איתם מקבלים אשליה כאילו האינטלגנציה/שמנטיגנציה שלך מספיקה ואתה מאוד "חכם" והולך להתקבל למכללה בחינם ואתה כבר מכין את עצמך לראיון של עוד שבועיים ומתחיל לשנות את החיים שלך שאתה הולך ללמוד מהבוקר עד הלילה שפות תכנות ומתחילים להתגייס על איך להשיג דמי קיום לאותו זמן ו... נהיה שמח... בלאגן.. עד ש... מקבלים חתיכת אכזבה במילים "לא התקבלת בגלל....".

כדי לתת הדגמה קצרה,
בראיון הראשון שלהם הם שולחים לך דרך תוכנה (סוג של זום) עמוד בו בצד שמאל של המסך יש לך מדריך באנגלית שמסביר לך על שפת c ומסבירים לך איך עובד משתנים, פונקציות, לולאות, מערכים וכו ובצד שמאל של המסך אתה צריך לכתוב פונקציה די מסובכת שעונה על השאלה שהם מבקשים עליו לבנות את הפונקציה.
כאן חשוב לי להסביר, מי שלא בא מעולם ההייטק - אין לו שום סיכוי בעולם לעבור את המבחן!!!!! אין סיכוי!
אין סיכוי להבין מדריך לשפה בשעה שעתיים ועוד להגיע לרמה שאתה כותב פונקציה שמקבלת משתנים שעושה חשבונות בפנים ולופים ומערכים. הרי גם מי שלומד את הקונספט של שפת תוכנה, לוקח לו זמן להבין איך עושים קומבינציה של הכל ביחד ויוצרים פונקציה שיוצרת לך מענה למשהו מסויים בצורה מהירה ומתוחכמת.
אז מאיפה למישהו שלא בא מעולם התוכנה להבין את הקונספטים "בזמן הראיון" ועוד יותר מאיפה יכול להיות שמישהו גם יבין את המדריך וגם ידע לבנות פונקציה כזאת.
וגם אם ידעת לבנות, אח"כ הם ממשיכים לדברים יותר ויותר קשים עד כדי כך שזה בלתי אפשרי לסתם מישהו לעבור את המבחן.
הם אומרים שלא צריך בגרות - אבל זה לא כך! צריך ועוד איך. אותם דווקא לא מעניין בגרות בצורה מפורשת, אבל אם יבקשו ממך בראיון לתכנת (בדיחה...) משהו שקשור ומלובש על הבנה של משהו מטמטי - ובגלל שאתה לא יודע מטמטיקה - הנה נפלת.
אז אם אתה בא מעולם ההייטק ואין לך בגרות - קשה הסיכוי שתתקבל.
אם יש לך בגרות 5 יחידות ואתה אלוף העולם במטמטיקה ופיזיקה אבל אתה לא בא מעולם ההייטק - גם אין סיכוי שתתקבל.
אז מה הם כן רוצים? הם רוצים לדוג שפיצים! הם רוצים כאלה שיודעים בגרות, שיודעים לתכנת ומכירים טוב טוב את הבסיס של שפות התוכנה (וגם לציין שיש צורך ברמה מאוד גבוהה של קריאה, הבנה וכתיבה אנגלית) ואז יש מצב שמשתלם להם ללמד מישהו כזה - וגם אז... יש חוזה מטורף ותנאים וצרכים וכו.

אני רוצה וחשוב לציין שאין אני מדבר כלל על היכולת של אינפיניטי לאבס ללמד או רצון לעזור וכו. יכול להיות שהם הכי טובים מכולם.
אני רק מציין, שהסיכוי להתקבל ללימודים כאלה הם קשים מאוד ואינטלגנציה או בגרות ממש לא מוריד את סקלת הקושי להתקבל.
וגם אני מבקש להיזהר מאוד עם החוזים במקומות כאלה, בהתחלה הכל נראה טוב ואז אחרי כמה חודשים לאט לאט מתחילים לראות הרבה חורים ובעייתיות וממש מרגישים שנפלת בפח של החיים שלך.

היזהרו מלימודים בחינם במקומות שמבקשים ממכם חוזה ותנאים וצ'קים לפיקדון וכו - בסופו של דבר הם יוציאו ממכם את הכסף בדרך זו או אחרת וזה יהיה אכזרי ביותר בדיוק ואפילו יותר קשה מהלוואת בנק/ אשראי שלא מחזירים.

וליתר דיוק,
המכללות בחינם = הלוואות בנק אשראי!
עכשיו ההחלטה שלכם להחליט האם לקחת הלוואה שאת ערך ההלוואה בכלל מחליטה המכללה בשבילך (כאומרם.. הלימודים שלנו שווים 30 40 או 96 אלף ש"ח) ובכלל פשוט נכנסים לבעיה די רצינית אותם מזהים לאט לאט כמו תפוח עם תולעת שעד שאתה לא פותח אותה - לא תגלה.

______________________

 

אז מה כן?

מה אפשר לעשות כדי ללמוד בחינם?

איך אפשר כן להתקדם בעולם ההייטק לבד או במינימום כסף?

והאם המכללות הקיימות כן טובים וכדאי להשקיע את ה15 או 30 אלף שח ומקבלים אחכ משרה טובה? או שאולי זה מן הפח אל הפח והברוך עוד יותר גדול מאלה שכביכול מציעים בחינם?

אשמור את זה לכתבה נוספת,

בינתיים שיהיה בהצלחה בחיפוש הדרך להייטק רק הזהרו לא להסתנוור.

לייק
אתה 1

פוסטים נוספים באותו נושא

מי לא רוצה להיות בעולם ההייטק, חחח מי לא? הרי מדובר במשכורת רצח של...
-
08/04/2021
0
222
...
-
28/04/2020
1
71
אצלינו במשפחה יש תחביב בטו בשבט לספור יחד כל המשפחה את גרעיני הרימון ולראות איך ה...
-
10/02/2020
2
8
לגנים ולבתי הספר כמדומני. בגלל הקרה. ...
-
09/02/2020
5
15
לכל הרבנים החשובים - מחברי הספרים והעוסקים במלאכת העריכה!...
-
02/02/2020
6
15
תודה רבה למנהלי האתר על אתר כזה מושקע ומטורף שמה שרוצים יש פה ואפשר לבלות פה שעות ...
-
30/01/2020
2
45
הסרטון מאת מכון דוידסון - סרטוני מדע איך לכבות ובעיקר "איך לא לכבות" סי...
-
2020-01-29
2
22