הקבוצות שלי
אמהות והורות
ברכות ואיחולים
המדריך למדיניות העולם ומזרח התיכון
הסטוריה
חדשות
חידות
יצירות והפעלות
מוזיקה והופעות - זמרים
מסירה של כבוד
מראות קודש - תורה ויהדות
מתכונים
נדלן
נטוורקינג
סיקורים
עזרה והתנדבות
עיצוב ואופנה
עסקים וכלכלה
פטנטים
צריכים משהו?!?
קורסים ומדריכים
קטלוגים
תרבות
מיוזיק - קליפ
ראה דף עסק
נושאים: 0
תגובות: 0
לייקים: 10
ימים נוראים ויזניץ - יענקי דסקל, מקהלת ויזניץ, ילד הפלא מנדי רוט
2020-09-13 -
0
293

ימים נוראים ויזניץ - יענקי דסקל, מקהלת ויזניץ, ילד הפלא מנדי רוט  

ר' יעקב יודא דסקל, הפס קול של ויזניץ, אין מי שלא נקלע לאירוע בויזניץ, חתונה, שמחת בית השואבה, הדלקת נר חנוכה או סתם שבת, שלא יצא לו לשמוע את ר' יעקב יודא, האיש בעל קול הטנור מלא רגש חסידי, יודע לפרוט על נימי הנפש בשירה ויזניצאית אמיתית, ולעומת זאת להקפיץ את הציבור דרגותיים בכל עת שמחה. הוא משמש גם כבעל תפילה בליקווד בימים הנוראים הרבה שנים, כאשר הוא משלב בתפילתו קטעים ידועים מנוסח ויזניץ, כפי שניתן לשמוע כאן.

מקהלת ויזניץ בניצוחו של ר' יודא מאיר פולק, גם היא ידועה שבנוסף למקצועיות והשירה המיוחדת שלה, היא ניחנה גם בחן חסידי יוצא דופן, וידועים בכל העולם לכתובת לאירוע חסידי בטעם ויזניצאי שכווולם כ"כ אוהבים, גם הם כמו ר' יעקב יודא לא מפספסים אף 'טיש' בויזניץ וניתן תמיד לשמוע אותם בכל עת מצוא מזמרים בחצר ב'טישים' ובאירועים.

גם המלווים המוזיקליים הינם חסידי ויזניץ שגם ידועים כבעלי מנגנים מהשורה הראשונה של הציבור החסידי בכלל. הקלידן ר' ראובן פוירשטיין, 'מרים' החתונות הידוע שגם ידיו רב לו בעיבודים מוזיקליים והפקות חסידיות אותנטיות בעולם המוזיקה. יחד עימו גם הנשפן המוכשר, ר' ישראל דסקל שגם אותו ניתן לשמוע בחתונות החסידיות ובכל אירוע מיוחד בויזניץ.

השירים המושרים בקליפ הפכו להיות הדי אן איי של כל זיץ חסידי בשנים האחרונות.  ניגוני הימים הנוראים אשר בויזניץ מהווים חלק מן התפילה הפכו להיות נכנס צאן ברזל של הציבור החסידי בעולם כולו, כאשר ניתן כיום לראות בכל היאספות או שירה בציבור של קבוצה חסידית משוררים את ה'חמול' וה'מלוך' של ויזניץ, קטעים רוויי רגש שלא נס ליחם ואפי' להיפך, תפסו תאוצה והפכו לחלק בלתי נפרד מהזמרה החסידית.

הקליפ המיוחד אשר הופק ע"י ר' אייזיק שטיין משחקים הפקות, לכבוד המגבית 'יתגדל' שמתקיימת כעת בחסידות ויזניץ, מעוררת את הנוסטלגיה והערגה לשירה של ה'ימים הנוראים', זאת ניתן לראות ע"י מקום העמידה של המזמרים, על בימת ארון הקודש, אשר כידוע בויזניץ נוהגים לשורר את ה'מארש' השנתי שמתחדש בכל ראש השנה, ובזמן הכי מרומם, בעיצומה תפילת מוסף, רגע לפני שהרבי פותח ב'מלכויות', נעמדים חברי המקהלה ומשוררים את ה'מארש'. חרדת קודש זאת מורגשת כאשר צופים בקליפ הזה שבעזרת טכנולוגיה מתקדמת 'הושתלו' המשוררים על בימת ארון הקודש העתידית. כולנו ציפייה לראות במהרה בבנין הבית הגדול הזה, ולראות בעיני בשר את השירה לכבודו של מלך מלכי המלכים בבית ויזניץ.

קרדיטים:
שירה: הר"ר יעקב יודא דסקל וילד הפלא מנדי רוט | עיבוד ונגינה: ראובן פירשטיין | נשפן: ישראל דסקל | מקהלה: ויזניץ | הוקלט באולפני טנור ופאר | טכנאי אולפן: חנוך מנלה & מיכאל צי | מיקס: אבי זנו | צילום: יוני צור | עריכה:  מ.ר. הפקות | בימוי והפקה: שחקים הפקות של אייזיק שטיין.

קרדיט : 
בחזית

לייק
אתה 1

פוסטים נוספים באותו נושא

מיוזיק - קליפ
ראה דף עסק
ביד היוצר - יענקי ושלוימי דסקל דואט יוצא דופן בין האחים הזמרים הוותיקים...
מוזיקה והופעות - זמרים - יענקי דסקל
2020-09-14
0
57
מיוזיק - קליפ
ראה דף עסק
ימים נוראים ויזניץ - יענקי דסקל, מקהלת ויזניץ, ילד הפלא מנדי רוט   ר' יעק...
מוזיקה והופעות - זמרים - יענקי דסקל
2020-09-13
0
293
מנהל וידאו -
ראה דף עסק
הייליגער רבי שמעון - יענקי דסקל - מנדי גולדברג בסייעתא דשמייא ערב ל"ג בעומ...
מוזיקה והופעות - זמרים - יענקי דסקל
2020-05-10
0
1217
מיוזיק - קליפ
ראה דף עסק
עוזר דרוק & תו השעה מגישים :  "א אידעלע" יואלי דיקמן יעקב דסקל ...
מוזיקה והופעות - זמרים - יענקי דסקל
2020-02-28
0
638