סגור

אתר התיירות ראש הנקרה

יצירת קשר
☎ 073-2710100
פקס 073-2710131
ת.ד. גליל מערבי 22825

צפון - נהריה
בקצה הצפוני של כביש 4, 10 דקות צפונית לנהרייה
הצג מפה גדולה יותר
שלח הודעה לאתר התיירות ראש הנקרה

שלח מידע זה לחבר
מצאת טעות במידע? נשמח שתעדכן אותנו
דווח שגיאה

תיאור

מיצג אור קולי

היכנסו לאולם המייצג האור קולי החצוב בסלע ההר ותחוו את סיפור הנקרות: תראו כיצד נוצרו הנקרות, תכירו את בעלי החיים המתגוררים כאן, תחושו את איתני הטבע וברגע קסום אחד פשוט תהפכו לחלק מכל זה.

 במייצג תראו שחזור של חציבת מנהרות הרכבת ע"י הבריטים ותסיירו סיור וירטואלי בתוך הנקרות. משך המייצג כ- 8 דקות והוא מוקרן ב-4 שפות: עברית, אנגלית, ערבית, רוסית.

הרכבל

הרכבל התלול והקצר ביותר בעולם הוא אמצעי הגישה העיקרי אל מסתורי הנקרות.

משך הנסיעה לכל כיוון כדקותיים. הרכבל יורד אל הנקרות מגובה 70 מטר מעל פני הים בזווית תלולה של 60 מעלות.

לרכבל שתי קרוניות – אחת אדומה והשנייה צהובה. הרכבל פועל בכל ימות השנה, למעט ימי סערה ורוח קשים במיוחד.

הנוף הבראשיתי הנשקף מהקרוניות במהלך הנסיעה – עוצר נשימה! 

הכינו את הטלפונים וצלמו- את הצילומים הטובים ביותר, שילחו לנו ואנו נפרסם אותם באתר האינטרנט שלנו.  

פעם בחודש תיערך תחרות והצילום היפה ביותר יזכה את הצלם בכניסה זוגית חינם לאתר התיירות ראש הנקרה.

אופניים ורכבים חשמליים


אופניים

רכיבה על אופניים לאורך טיילת החוף והים הרוויה מפרצונים מדהימים ונופים משגעים , הרכיבה משלבת בילוי של טבע וספורט.  הכרטיס נמכר ככרטיס משולב כניסה לאתר + רכיבה על אופניים.

רכבים חשמליים

לאלה שלא מתחשק לשרוף קלוריות ברכיבה ,הזמינו רכבים חשמליים! נסיעה קלה ועצמאית ברכב חשמלי לאורך מסלול טיילת החוף, בדרך נהנים מנוף ים משגע , שפני הסלע החיים בין הסלעים , כייף אמיתי! ניתן לרכוש בקופה כרטיס משולב של כניסה לאתר ביחד עם רכבים חשמליים. ברכב אחד יכולים לנסוע בין 4 ל-6 מבקרים. נהג הרכב החשמלי נדרש להיות בעל רישיון נהיגה.

הנקרות

האטרקציה המרכזית באתר הן הנקרות. הנקרות מצטיינות ביופי ייחודי . חילופי צבעים בשעות היום השונות ועם חילופי העונות. הנקרות מופיעות במיטבן בשעות השקיעה ובעיתות סערה. אורך מסלול הנקרות הטבעיות הינו כ- 200 מטר.

הנקרות הן תוצאה גיאולוגית של תהליך הנמשך מאות ואלפי שנים. תחילתו בשרשרת זעזועים תת קרקעיים שפערה סדקים בסלע. מי הגשמים חדרו מבעד לסדקים שנפערו, המיסו אותם ויצרו בתוכם מחילות ומערות ימיות (נקרות) שהלכו והתרחבו בשל גלי הים הפורצים בשצף קצף לתוך הסדקים וממשיכים את מלאכת ההרחבה, מלחכים את הסלע וחורטים בו צורות. גם מי המלח ממיסים אט אט את סלע הגיר, בנוסף אצות ובעלי חיים זעירים המכסים בצפיפות את פני הסלעים בכל מקום לח מבצעים את פעולת ההרס הראשונית של פני הסלע, והגלים ממשיכים את ההרס ומשלימים אותו.

אל ראש הנקרה מגיעים גלי הים במלוא עוצמתם והם נשברים רק בהגיעם אל המצוק. השפעתם של הגלים כאן היא עצומה ויש המעריכים את עוצמת מכתם ב-250 טון על כל מטר מאורך המצוק. בדרך כלל פוקדות את חופי הארץ שתיים או שלוש סערות בשנה, אך גם גלי הקיץ כוחם רב ופעולתם העיקרית ניכרת ביצירת הצנירים שהם שקערוריות מוארכות ,מקבילות לפני הים, החורטות בסלעים הפונים מערבה . מדוע הגלים כה גבוהים בראש הנקרה? – עומק קרקעית הים שלמרגלות המצוק הוא 6-7 מטר ובמרחק של כ-2.5 ק"מ מהמצוק מגיע עד חמישים מטר עומק -קרקעית בעלת מדרון תלול מאד. רגל הפיל- פסל טבעי גדול מימדים שיצר הים בדמות רגלו של הפיל, רגל הפיל היא המשכו של המצוק הלבן היורד לים והיא נגלית לעינינו מיד עם היציאה ממסלול הנקרות. צוק המאובנים- על גבי הצוק הלבן בסוף מסלול הנקרות ניתן לראות שרידי מאובנים של כוכבי ים, חפשו וסיפרו כמה מצאתם…
הנקרות מוארות ולכן ניתן לסייר בהן גם בלילה וליהנות מחוויה מרתקת ביופייה (לקבוצות בלבד ובתאום מראש).

סיורי עששיות ליליים ביולי -אוגוסט

חוויה משפחתית בלתי נשכחת !

לאחר רדת החשכה ייפתח האתר מחדש לסיורים ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים.

הסיור כולל : נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות. סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות,  נלמד כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במייצג האור קולי. 

  • סיורי עששיות יתקיימו מדי יום שלישי בשעה 20:30
  • עלות למבוגר 50 ₪,   עלות לילד (3-18)  45 ₪
  • משך הפעילות<
שעות פתיחה

שעות פעילות האתר 
בימים א’-ה’ ושבת:
9:00 – 18:00 כניסה אחרונה לאתר וירידה אחרונה ברכבל.
ב- 19:00 האתר נסגר.

יום שישי 9:00 – 16:00 כניסה אחרונה לאתר וירידה אחרונה ברכבל. ב- 17:00 האתר נסגר.

 

מחירון

מחירי כרטיסים לפרטיים

מבוגר – 45 ש"ח
ילד -36 ש"ח ( בין הגילאים 3-18 )
אזרח ותיק – 36 ש"ח
נכה – 36 ש"ח


כרטיסים משולבים

משולב ראש הנקרה + אופניים / רכב חשמלי לאורך הטיילת

מבוגר / ילד : 72 ₪ מחיר אחיד

משולב ראש הנקרה + עכו העתיקה – אולמות האבירים + מנהרת הטמפלרים + מוזיאון עוקשי

מבוגר: 70 ₪
ילד / ותיק: 56 ₪

משולב ראש הנקרה+ עכו העתיקה+ חמאם

מבוגר – 92 ₪
ילד- 71 ₪

משולב ראש הנקרה + מוזיאון לוחמי הגטאות

מחיר אחיד: 50 ₪

*כל ההנחות מחייבות בהצגת תעודה

נגישות באתר ראש הנקרה:

אתר ראש הנקרה מונגש באופן חלקי בלבד- גשר ההנגשה שאורכו כ-100 מטר מוביל בצורה נוחה ,מול נוף מרהיב, אל הרכבל אשר יוריד אתכם בקלות אל מתחם הנקרות. הנקרות בשל חציבתן הטבעית בסלע אינן מונגשות לגמרי. ניתן להכנס עם כסא גלגלים  עד לנקרה הראשונה ולצפות בה מלמעלה וכן בחלק מהנקרה השנייה. בשלב זה יש לחזור לאחור עם הכסא גלגלים שכן שאר המסלול כרוך במעבר צר ומדרגות, המיצג האורקולי והשירותים- מונגשים.