תקדים: יזם נדל"ן איחר את מסירת הנכסים - ונתבע

משרד הבינוי והשיכון הגיש תביעה בסך למעלה ממאה אלף שקלים נגם יזם נדל"ן, העומד בראש חברת "זיפ תמ"א 38 בורכוב 14-16 פתח תקווה", ששיווק דירות במסגרת פרויקט הדיור הציבורי בעיר. יש לציין כי התביעה הינה תקדימית וכי עד כה קבלנים שאחרו במסירת הנכס לא נתבעו כלל. בתחקיר שקדם לתביעה, אותו ביצעו משרד הבינוי והשיכון בשיתוף אגף נכסים של המשרד וממונה חוק המכר, התגלה כי המחדל אינו נקודתי בלבד: עד כה למעלה מ70% מהדירות החדשות שנקנו למאגר הדיור הציבורי נמסרו באיחור.

בדבריה הבהירה פרופסור יפעת שאשא ביטון, שרת הבינוי והשיכון, את מידת החומרה בה היא רואה את המצב: "לא נסכים לכך שמשפחה תמתין עוד יום אחד נוסף מעבר להכרח, בשל איחור מסירה של יזם. אנו עומדים על הבטחת הזכויות של כלל רוכשי הדירות ולשיפור הנורמות הנוהגות בתחום, כך שיזמים יעמדו בלוחות הזמנים שהתחייבו להם כלפי הרוכש, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדיירי הדיור הציבורי. נמשיך לפעול עד השגת מלוא הפיצויים המגיעים על פי חוק".

מנכ"ל המשרד, בנימין דרייפוס, הצטרף לדבריה וטען כי "המשרד נחשף לתופעה של שגרה באיחור מסירת דירות לדיירים, ומאידך על כך שדיירים אינם מקבלים את הפיצוי כפי שנקבע בחוק המכר אילולא התערבות בית המשפט. אנו כמשרד נפעל בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותנו כדי לקבל את הפיצוי הקבוע בחוק מקבלנים, ונוסף על כך נפעל בזמן הקרוב להגברת המודעות של רוכשי הדירות בשוק בכלל, לפיצויים הקיימים בחוק המכר ולזכויותיהם מכוח החוק, כדי שרוכשי דירות יממשו את זכויותיהם".

במסגרת פעילותו עבור הדיור הציבורי, פעל משרד הבינוי והשיכון בין השנים 2016 ל2019 לרכישת למעלה מ2,500 דירות, מתוכן כ450 דירות חדשות. ברחבי הארץ הקצה המשרד עוד 318 דירות עבוד פרויקט "מחיר למשתכן". ב2019, תקציב שיפוץ הדירות מנה 140 מליון שקלים.

 

עיר:
פתח תקווה
נכתב על ידי:
מערכת