רוכשים דירה? המאמר הזה נכתב בשבילכם

חולמים על רכישת דירה? לקראת חתימה על חוזה? ריכזנו עבורכם שורת צעדים שמומלץ לבדוק לפני לחיצת היד.

1. ראיתם תמונת הדמיה, או שביקרתם בנכס הבנוי. האם אתם בטוחים שכיסיתם את כל הפרטים? כמה דיירים בבנין בכלל ובכל קומה בפרט, מה בדבר מחסנים, מעלית, חניות? האם קיימים חדרי אשפה? חשוב לא להתמקד במספר החדרים ובגודלם בלבד, אלא בכל סביבת הנכס. הדבר כולל סביבת מגורים, קירבה למרכזים קהילתיים ומסחריים ולמוסדות, מיקום צדדי ושקט או מרכזי, מצב התחבורה הציבורית, הקירבה לתחנות האוטובוס ועוד.

2. האם הקבלן אמין ו'מציג קבלות'? בררו עם לקוחותיו הקודמים מה מידת שביעות רצונם מהנכס שקיבלו. האם הם נתקלו בבעיות בגימור ובאיכות הדירה? האם מועד הכניסה לדירה הוכח כנכון? בידקו מהן אפשרויותיו הכלכליות ובחנו היטב את החשש האם מישהו מנסה להשתמש בכם בשיטת ניסוי ותעיה בדרך אל ההתעשרות האישית שלו.

3. אל תתקדמו צעד אחד לפני שבדקתם את הבעלות על הקרקע. פנו ללשכת רישום המקרקעין וודאו את מצבה מבחינת השעבודים, העיקולים וכדומה. זיכרו כי רשימת הנכס על שמכם היא הכרחית, והיא לא תתאפשר כל עוד אין לקבלן בעלות על הקרקע וזכות לבנות ולשווק אותה. כמו כן בחנו היטב את היתרי הבניה, ומה היקף הקומות והשטחים המותרים לבניה.

4. מומלץ מאד טרם החתימה לפנות ליעוץ משפטי. פנו לעורך דין מוסמך הבקיא בתחום הנדל"ן, שידע לשאול את השאלות הנכונות ולכסות את כל הנתונים והאופציות הקיימים. אל תרשו לעצמכם לסכן את הסכום המשמעותי והנכס העתידי בשל חוסר ידע.

5. שלב החתימה הינו הצעד המשמעותי ביותר בדרך לדירה שלכם. כאמור בצעו אותו עם יעוץ משפטי מקצועי ודאגו לחוזה שיכלול את כל הסעיפים הנדרשים. לעולם אל תסמכו על 'מילה של קבלן' שנאמרה לכם בלי עגינה במסמך כתוב ובחתימת ידו. שיהיה במזל וברכה.

עיר:
נכתב על ידי:
מערכת