בשכונת מאה שערים מתוכננת בית מלון חדש במקום תחנת דלק 

​הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים החליטה לקדם תוכנית לפינוי תחנת דלק ולהקים בית מלון חדש בגובה 6 קומות .​

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, בראשות עו"ד עמיר שקד, החליטה ​לאחרונה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת בית מלון חדש בצומת הרחובות שבטי ישראל והחומה השלישית, על שטח תחנת הדלק ​של חברת פז .

התוכנית שהוגשה ע"י חברת פז ונערכה ע"י אדר' יגאל לוי, תכלול בניית בית מלון על שטח של ​400 מ"ר בשטח תחנת הדלק הממוקמת​ ​​בצומת רחובות שבטי ישראל​ - החומה השלישית​, המהווה אחד מהצירים ההיסטוריים החשובים בירושלים. כחלק מהתכנית תהרס תחנת הדלק ועליה ייבנה בית מלון של  כ-30 חדרים בגובה 6 קומות​ בשטח כולל של כ2.200 מ"ר ​הפקדת התוכנית נתמכת על ידי מוסדות התכנון המעוניינים בשינוי יעוד למלונאות בשל מחסור בחדרי מלון בבירה.

​​בחוות הדעת של האגף לתכנון עיר בעיריית ירושלים שהוגשה לפני הפקדת התכנית, צוין, כי למרות שהמרקם העירוני ברחוב שבטי ישראל והרחובות הסמוכים לו, כולל בניינים בגובה של ארבע־חמש קומות בלבד, בעירייה תומכים בגובה המוצע בתוכנית של שש קומות מעל הקרקע, בשל החשיבות להוסיף חדרי מלון בעיר. עוד צוין בחוות הדעת כי העירייה תומכת בביטול תחנת דלק שממוקמת כיום בלבו של מרקם עירוני ומצויה בקונפליקטים לפרויקטים סמוכים. ​בנוסף​ ציינו בעיריית ירושלים כי מאחר שהתוכנית נמצאת בלבו של אזור מגורים, לא תותר השמעת מוזיקה וכריזה מחוץ למבנה המלון ובמרחב הציבורי​ כך שהתושבים בשכונות הסמוכות שחששו למטרדי רעש יכולים להיות רגועים ​.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי־באבאי מסרה כי "זו תוספת ראויה לאזור, התואמת את מדיניות הוועדה בדבר תוספת חדרי מלון בעיר. כמו כן, התוכנית מציעה שימוש ראוי יותר מאשר תחנת דלק, באמצע אזור מגורים ובסמוך לעיר העתיקה".

עיר:
ירושלים
נכתב על ידי: