יש לכם 100,000 ש"ח? גם אתם יכולים להיכנס לשוק הנדל"ן!

בניגוד להשקעות אחרות בישראל, שוק הנדל"ן הוא תחום המציע יציבות ותשואה בטוחה. רבים חושבים שתנאי סף להיכנס לשוק הנדל"ן הוא הון ראשוני של מליונים, אנחנו כאן כדי להבהיר מדוע אפשר גם אחרת.

נכון, מחיר דירה ממוצעת בישראל עומד על 1.2 מליון שקלים, ורכישה כזו מתאפיינת לרוב בתשלום משכנתא של כ60% מערך הדירה, נתון שמעלה את יוקר העסקה בעשרות אחוזים. ריכזנו לכם מגוון דרכים לעקוף את הבעיה, דרכים שתאפשרנה לכם להיכנס לשוק הנדל"ן בפסיעות קטנות ובטוחות.

1. קנית קרקע חקלאית להשקעה בארץ.

קיים סיכון מסויים בפניה לאופציה הזו. עליכם לבחון בשבע עיניים את סוג הקרקע המוצעת, מיקומה, ומהם הנתונים שלה להפוך לאטרקטיבית יותר עם השנים. קרקע טובה תכפיל את ערכה פי כמה וכמה לאחר ההפשרה.

במידה ובדקתם את נתוני הקרקע והכל נראה מבטיח, אל תשכחו לבחון היטב שלילת הונאות, בידקו את תכניות המתאר בוועדה המחוזית להפשרת הקרקע לבנייה, וודאו שהקרקע היא פרטית המיועדת למכירה ועוד.

ישנן חברות בישראל העוסקות בשיווק קרקעות ברחבי הארץ. בררו על חברה אמינה, מצליחה ובטוחה, ונסו להתמקד בקרקע שמועד הפשרתה קרוב ככל הניתן.

זכרו שרכישת קרקע היא תחום ענק ומסועף. בחנו היטב את ההצעות המגיעות לידיכם והוועצו באנשי מקצוע. שיהיה בהצלחה!

 

2. השקעות קטנות בנדל"ן מסחרי.

אם בידכם 100,000 עד 300,000 ש"ח תוכלו לרכוש נכס מסחרי להשקעה. בחרו בעיר בה תנופת המסחר גבוהה והשוק אינו רווי, וקנו שטח משרדי / חנות וכדומה, אותם תוכלו להשכיר בסכומים של אלפי שקלים לחודש. נכסים כגון אלה מושכרים על פי מטרים רבועים, כך שככל שתגדילו את ההשקעה שלכם, סיכויי התשואה יהיו רבים הרבה יותר. התשואה השנתית בתחום הנדל"ן המסחרי נמדדת בכ6% עד 10%.

זכרו כי נדל"ן עסקי, בניגוד לנדל"ן פרטי, מתאפיין בתשואה גבוהה משמעותית יחסית לגודלו. נסו למצוא הזדמנויות, כגון נכס מסחרי בערי הפריפריה שעלותו נמוכה בשלבי הבניה, ותתחילו להרוויח.

 

3. השקעה בקרנות נדל"ן.

בהשקעה זו תוכלו להיות חלק מקבוצת נדל"ן בתנאי שותפות מלאים. תוכלו להשקיע אף פחות מ100,000, וכמובן להרוויח בהתאם. בחנו גם את האופציה של השקעה חברתית בנדל"ן.

 

4. קבוצות רכישה והשקעה בפרוייקטים יזומים.

חברות רבות, קבלנים ויזמים מחפשים אתכם! תוכלו להשקיע בסכומים קטנים, כאשר תשואתכם ובעלותכם על הנכס/ים תיגזר ביחס לגובה השקעתכם. בררו היטב על הגוף היוזם, מידת יציבותו בשוק וסיכויי ההצלחה שלו. מקרים של קבוצות רכישה שמסתבכות קיימים, אל תניחו לעצמכם לסכן את כספכם. שיקלו צעדיכם היטב, התייעצו באנשי מקצוע הבקיאים בשוק, והיכנסו לשוק המבטיח והתוסס - שוק הנדל"ן. שיהיה בהצלחה!

עיר:
נכתב על ידי:
מערכת