ההתחרדות בחיפה

בשנים האחרונות תופעת ההתחרדות בחיפה צוברת תאוצה, ואנו פה עם המידע הנחוץ לכם לרכישת דירה בחיפה.

משיחה עם שלמה לוי-מתווך מוכר ואמין בחיפה עולה שכיוון ההתחרדות היא בשתי שכונות נפרדות, נווה שאנן, והדר.

שכונת נווה שאנן-שבה שוכנת ישיבת נחלת הלווים. כיוון ההתחרדות בשכונה היא מסביב לישיבה שמהווה את המרכז הרוחני במקום, בין הרחובות המתחרדים בשכונה, התיכון, חניתה, ורחוב הגליל במספרים הגבוהים (יותר למטה זה דתי לאומי). האוכלוסייה בשכונה היא דתית לאומית ברובה ולכן גובה מחירי הדירות יקר יחסית לשכונת הדר ומסיבה זו רוב המתעניינים באזור הם חיפאים.

טווח מחירי הדירות בנווה שאנן הוא 800,000-1,700,000

שכונת הדר-שם נמצא ה"טשולנט" החרדי, שם יש את חסידות סרט ויזניץ, קהילה של חסידי צאנז, גור, ויזניץ, בעלז, וקהילה של בני תורה, שם זה המרכז, הרבה מוסדות לימוד, צרכניות, וכל מה שבית חרדי זקוק לו.

הרחובות החרדיים יוצרים מעין משולש בין הרחובות הרצל ארלוזרוב וגאולה, הרחובות המתחרדים הם מארלוזרוב לצד השני, רחוב יוסף, מלצט, תל חי, ברחובות אלו יש רוסיים ודתיים זה נקרא אזור טוב במתחרדים, עוד רחוב שגם בתהליכי התחרדות אבל לא חייב - רחוב יל"ג.

בשכונת הדר יש מקום ששנוי במחלוקת אצל המתווכים בחיפה, רחוב ברזילי – נכון להיום יש שם ערבים יש שאומרים ששווה להשקיע ברחוב הזה, שוודאי יתחרד, אך לדברי המתווך שלמה לוי כבר אין תזוזה של הערבים ברחוב הזה תשע שנים, אבל למרות זאת הרבה חרדים קונים שם דירות והרבה מתווכים אומרים שלמקום יש עתיד חרדי.

טווח מחירי הדירות בהדר 10,000 למ"ר במתחרדים.

עיר:
חיפה
נכתב על ידי: