צפיות במאמרי הפורום - 522072
אמהות והורות ברכות ואיחולים המדריך למדיניות העולם ומזרח התיכון הנושא השבועי בקריקטורה הסטוריה מוזיקה והופעות - זמרים מסירה של כבוד - בגדים מראות קודש - תורה ויהדות מתכונים נדלן נטוורקינג סיקורים עזרה והתנדבות עיצוב ואופנה עסקים וכלכלה פטנטים צריכים משהו?!? קורסים ומדריכים קטלוגים תרבות
article
עסקים וכלכלה >> חיפוש עבודה
ברכה וינברג
נושאים: 9
תגובות: 1
לייקים: 15
טיפוח פרופיל לינקדאין – ההשקעה הטובה ביותר לעתיד המקצועי שלכם
10/02/2020 - 20:27
0
131

אם עדיין לא שמעתם על לינקדאין, כדאי שתערכו איתה היכרות בהקדם. לינקדאין זו רשת חברתית בהגדרתה, אך למעשה משמשת כזירת ההתרחשויות במגזר המקצועי והעסקי. בלינקדאין נמצאים עשרות אלפי מחפשי עבודה – גלויים וסמויים – ומאות מגייסים מכל החברות במשק. תוכלו למצוא שם בעלי מקצוע ממגוון תחומים, אך עם הזמן לינקדאין פיתחה אוריינטציה ברורה לעולם ההייטק.

למה לינקדאין? מה רע באתרי הדרושים?

בלינקדאין, החיפוש הוא דו-סטרי. כלומר, כמו שאתם יכולים לעקוב אחר המשרות המתפרסמות, המגייסים יכולים לעקוב אחריכם. המגייסים מחפשים אחר עובדים פוטנציאליים ועשויים לפנות אליכם גם כשאתם כבר מועסקים. אם הפרופיל שלכם יהיה מספיק חזק, המגייסים כבר ימצאו בעצמם את דרכם אליכם.

אז איך מתחילים?

קודם כל, בנו את הפרופיל. מלאו את הפרטים האישיים, הגדירו את עצמכם בכותרת וכתבו פסקה קצרה אודותיכם. רצוי להעלות תמונה שתשקף אתכם באופן ההולם ביותר, כיוון שמחפש פוטנציאלי יתמקד ראשית בתמונה. פרופיל ללא תמונה דוחה מתעניינים, אם לא נעים לכם אולי תשקלו להעלות איור או עיבוד אחר של התמונה.

לאחר שהפרופיל שלכם מוכן, והוא משקף נאמנה את מי שאתם ואת קורות החיים שלכם, תוכלו להתחיל בפעילות. דבר ראשון – צברו לעצמכם כמה שיותר חברים. ככל שתהיו יותר מקושרים, תוכלו להיחשף ליותר פוסטים ולהזדמנויות רלוונטיות. חפשו אנשים וחברות שעוסקים בתחום שלכם, ושלחו להם בקשות חברות. הציבו לכם יעד להגיע ללמעלה מ500 חברים. משום שהחל מ500, לינקדאין מפסיקה לספור חברים ופשוט תרשום לכם בפרופיל 500+ . כשיש לכם מספר כזה של חברים, הפרופיל שלכם ייראה מקצועי יותר ומנוע החיפוש של לינקדאין ישדרג אתכם בתוצאות.

טפחו את הפרופיל

שמרו על ערנות ונוכחות. השתדלו לעדכן ולהתעדכן באופן יומיומי – העלו פוסטים, הגיבו, שתפו ידע מקצועי. זכרו כי לינקדאין היא אמנם רשת חברתית, אך מיועדת למגזר העסקי. בלינקדאין הינכם מתקשרים עם מעסיקים פוטנציאליים וקולגות, לא עם החברים. לכן חשוב שתישמעו מקצועיים. ככל שתהיו פעילים יותר ותספקו תוכן איכותי, לינקדאין תתגמל אתכם בתוצאות החיפוש.

חיפוש עבודה בלינקדאין

יש לכם פרופיל חזק ורשת מסועפת של חברים. כעת אתם מעוניינים לחפש עבודה חדשה - כיצד לעשות זאת? האם תכריזו על עצמכם בכותרת "looking for my next challenge"? למעשה, מומחי ופרשני לינקדאין חלוקים בדעתם האם כדאי לעשות זאת או שמא עדיף לחפש באופן דיסקרטי. רבים רואים באופן החיפוש הפומבי הורדת ערכו של המועמד בשוק העבודה. מה גם, שלעיתים החיפוש נעשה תוך כדי עבודה במשרה הנוכחית, מה שעלול לאלץ אתכם לשמור על סודיות. מצד שני, ייתכן כי למגייסים יהיה קל יותר להגיע אליכם אם תודיעו ברורות כי אתם מחפשים עבודה. איך מחפשים באופן דיסקרטי? במגוון דרכים. קודם כל, תהיו מקושרים לאנשים הנכונים. חפשו בשורת החיפוש I'm hearing, זהו בדרך כלל האופן בו מכריזים מגייסים כי הם כאלה. שלחו בקשות חברות לכל המגייסים/ות שתמצאו. כך תהיו חשופים למשרות שהם מעלים מפעם לפעם, ויותר מכך – תוכלו לפנות אליהם באופן אישי ולספר כי אתם מחפשים עבודה. מה עוד? ניתן לבקש מחבר שיפרסם עליכם פוסט חיפוש עבודה, לעקוב אחר הפוסט ולשלוח קורות חיים לאלו שיביעו התעניינות. גם לאחר שהוצעה לכם משרה ואתם מצויים בעיצומו של תהליך, לינקדאין עשוי להביא לכם תועלת. חפשו בלינקדאין אודות החברה המוצעת, בדקו מיהם עובדי החברה, ואולי אפילו תפנו אליהם באישי ותבררו פרטים לצורך התהליך.

שמרו על מקצועיות, טפחו את קהילת הקשרים שלכם, ספקו תוכן איכותי

אלו הן מילות המפתח לפרופיל איכותי בלינקדאין. זכרו – פרופיל איכותי ואפקטיבי שיניב תוצאות דורש עבודה עקבית של כארבעה חודשים!

לייק
2 אילה, פייגי שווירץ

פוסטים נוספים באותו נושא

ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
10/02/2020
0
131
ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
20/01/2020
0
24
ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
19/01/2020
0
58
ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
17/01/2020
0
110
ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
15/01/2020
3
142
ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
08/01/2020
0
74
ברכה וינברג
...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
08/01/2020
0
110
ב. רבינוביץ מגישה: כלים פרקטיים לבחירת מקצוע ולקבלת עבודה כמחפשי עבודה, רוב ...
עסקים וכלכלה - חיפוש עבודה
2018-02-12
3
331