במת הציבור

חדש!

מייל ההלכה בנשיאות הגאב"ד הגר"מ גרוס שליט"א

נא לפרט את פרטי השאלה [רצוי לא לשלוח קבצים מצורפים]

NOY10@ETROG,NET.IL

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
עמותה FOR

פורום חרדי מקצועי למנהלי עמותות

https://www.amuta-for.co.il/

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
שידור חי וחוזר משיעורו של הראש"ל הגר"י יוסף

וכן משיעורו של הרב ליאור גלזר

https://moreshet-maran.com/

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
הלכה יומית

להצטרפות להלכה יומית 

https://www.yalkutyosef.co.il/

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
פשעווארסק: כ"ק האדמו"ר מפשעווארסק שליט"א יצא הערב לביקור בזק בניו יורק, לקבל את קהל חסידיו לקראת ימי הרחמים והסליחות.

ויזניץ: כ"ק האדמו"ר מויזניץ שליט"א השוהה בימים אלו לביקור קצר בקרב חסידיו בניו יורק, יגיע הבוקר לתפילת שחרית בבית מרדשו בוויליאמסבורג ולאכמ"כ יקבל את קהל חסידיו בעיר לקראת הימים הנוראים.

אלכסנדר: כ"ק האדמו"ר מאלכסנדר שליט"א יערוך את שוה"ט וסעודת הילולא לרגל יומא דהילולא קדישא ה75 של הרה"ק בעל 'עקידת יצחק' מאלכסנדר זיע"א החל הערב, בשעה 8:30 ביהכ"ל ביהמ"ד הגדול ברח' אחיעזר בבני ברק.

וויזשניץ: כ"ק האדמו"ר מוויזשניץ שליט"א מבית שמש יגיע הבוקר לתפילת שחרית בבית מדרשו ברח' מלצר בבני ברק, לאחמ"כ יעלה בראש קהל חסידיו לאהל אדמ"רי בית ויזניץ לקראת הימים הנוראים.

זוועהיל: הערב יתקיים מעמד הכנסת ספר תורה שיכנס לביהמ"ד הגדול זוועהיל בשכונת 'בית ישראל' בירושלים עיה"ק, התהלוכה בראשות כ"ק האדמו"ר מזוועהיל שליט"א תצא בשעה 5:45 מבית משפ' דייטש ברח' ארזי הבריה לעבר ביהמ"ד הגדול.

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
עברתי ונושעתי!

בן תורה/אברך יקר!

הבטחתי לפרסם זאת, [תכף תבין].

כמו כולם, לאחר חתונתי חיפשתי אני ורעייתי, דירה למגורים, כמובן, בירושלים!

מצאנו דירה, [לדיוק יותר, מחסן], המחיר ששכרנו היה גבוה ומתאים לירושלים, דירת חדר וחצי ב2900 ₪, לא אכניס אותכם לפרטים, בשעה טובה נולד לנו ילד, הצטופפנו... ועוד שני ילדים... [אז הגדול כבר ישן בסלון, או ליתר דיוק במבואה] הילד הרביעי שבר אותנו, הדירה בוודאי לא הספיקה לנו, והתחלתי במסע בחיפוש דירה רחבה לגידול משפחתי.

אבל, כמו שכולם יודעים, בירושלים, דירות נורמאליות שמספיקות לגדל משפחה סטנדרטית, השכירות שלהם גבוהה, שלוקחת את כל המשכורת של אשתי שעובדת במשרה מלאה, אז מה עושים?

שיתפתי בכך עוד חברים מהכולל, כולם באותה צרה,

וכשיהודי בצרה מה הוא עושה? מתפלל! ובפרט שאותו יום היה ערב ר"ח.
החלטנו לנסוע לקברו של הרשב"י במירון,

הגענו לציון התפללתי להקב"ה שאמצא דירה נורמאלית במחיר שאוכל לעמוד בו, והבטחתי, אם אמצא אשתדל לעזר לכל יהודי שנמצא בצרה כמוני.

בדרך חזרה, על כביש 6, פנצ'ר באחד מגלגלי הרכב, את הכלים הנחוצים להחלפת גלגל לא היה לנו, מחכים לאחד מתוך אלפי הנוסעים על הכביש, ואותו אחד הגיע! אברך שלאחמ"כ התברר שגר בחריש, עיר חדשה בישראל. יחד סידרנו את הפנצ'ר ברכב, הודנו לאברך ושאלנו אולי באזור יש מניין של ערבית, להפתעתנו הוא ענה ב'כן יש לנו שטיבלך בחריש'.

ירדנו במחלף עירון, ונכנסנו לחריש, עיר חדשה בישראל שתכננו אותה מדהים, לאורך כל העיר יש שדרת מסחר רחבה, [כמו 'גאולה' בירושלים, ו'ר' עקיבא' בבני ברק], טוב, לא משנה לא זה ענייננו.

התפללנו ערבית בשטיבלך בחריש, לאחמ"כ חשבתי, 'רגע, אולי יש כאן השגחה עליונה שרצתה שיהיה פנצ'ר ונכנס לכאן, בוא נראה פה דירות' להפתעתנו ממש תוך כמה טלפונים השגנו את אחד מה'קרן לעידוד התיישבות חרדית בחריש' הראה לנו את מפת העיר, יש מאות משפחות חרדיות ובני תורה מכל רוובדי האוכלוסיה, ש מוסדות חינוך, כוללים, עבודה לנשים, חיי קהילה חמים, מה שנותר זה לדעת מחירים של שכירות, וכאן הופתעתי, דירות רחבות 4 חדרים 110 מ"ר, עם חדר הורים, 2 מרפסות, מיזוג, ומטבח משודרג ב2000 ₪, התפלאתי!. אני יכול לגדל בדירה הזאת את משפחתי ברווח ולא לנגוס במשכורת מלאה של אשתי...

חזרתי לשם עם אשתי לאחר מס' ימים, [אגב, לא רק אני עוד 2 אברכים מהכוילל, ששמעו על המציאה] בדקנו את המוסדות חינוך, עבודה, כולל. וסגרנו.

אני מגיע כעת לסיום, אני כבר גר בחריש מעל 3 חודשים, אוירה מצויינת יש כבר 2 שכונות חרדיות, ועוד כמה מתחרדות, מחירי שכירות הוגנים לדירות חדשות מקבלן, מניינים בכל שעות היום, תחבורה ציבורית מצויינת, [רכבת, אוטובסים, גם לירושלים ובני ברק] מרכזי קניות, וכל קופות החולים כבר פעילות, ותתפלאו גם המרחק מכאן לאזורי ה'ביקוש' הם: מחריש לירושלים שעה ו15 דק'. לאלעד זה 30 דק', לבני ברק 40 דק', אנחנו נמצאים על כביש שש, אנחנו נגישים להכל.

גיסי שהגיע להתארח אצלי, גר באלעד, קפץ על זה, תוך זמן קצר מכר את הדירה שלו באלעד, קנה כאן 2 דירות,[מחירי הקניה הם מתחילים ב700,000 ₪] דירה אחת הוא מתגורר, ואת השניה הוא משכיר. חמי גר עד עכשיו בדירה בת 4 חד' בירושלים, מכר אותה וקנה דירת גן ענקית.

ושלא תטעה, קורא יקר! זה לא כפר ולא יישוב זה עיר, כבר גרים כאן מעל 6500 נפשות, היעד הוא תוך 5 שנים 100,000 איש, [סדר גודל של בית שמש]

רק לאחרונה, נזכרתי שהבטחתי לעזור לכל מי שהיה במצוקת דיור כמוני. את המעט שאני יכול אני עושה. הדפסתי 1000 פליירים כאלה, 1 מתוכם כנראה אצלך ביד, אם אתה לא זקוק לזה, העבר אותו הלאה, בטוח אתה מכיר מי שזקוק לזה.

לצורך העניין יש את ה'קרן לעידוד התיישבות חרדית בחריש' שעוזרים בהכל ממציאת דירה בשכירות/קניה, מוסדות חינוך ואפילו בתעסוקה לנשים.

אני מצרף את המספרים שלהם:

ראובן 058-3205470.

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
גדכעי גדכע דגעד

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
אין כמו הפרסום החרדי!

המקום הכי נקי שיש באינטרנט החרדי!

תמשיכו הלאה ותצליחו בגדול ובענק!!!

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ
dfhdfhdf

שלח מידע זה לחברשלח הודעה למפרסם זהכככ